Jdi na obsah Jdi na menu
 


Qawra

7. 6. 2011

Qawra je letovisko, které se nachází na poloostrově na okraji zátoky svatého Pavla. Qawra je bývalá rybářská vesnice, která tvoří jeden celek s další vesnicí Bugibba. Qawra je letovisko, které se stalo jedním z nejvyhledávanějších turistických center. V hlavní sezóně je to místo velice rušné, plné turistů z celého světa. Na pobřeží Qawry se nachází mnoho míst k pohodovému slunění i koupání. Pláže jsou tvořené kamenitými útesy, jsou zde uměle vytvořené plochy na slunění a vstupy do moře.

Doprava
Dopravovat se v této oblasti můžete jak autem, tak i autobusem. V této oblasti je mnoho půjčoven aut, které nabízejí auta. Můžete si je vypůjčit a vydat se tak na delší výlet. Také zde funguje lodní přeprava. Lodě většinou vyplouvají z pláže Bognor.

Zajímavá místa
V Bugibbě se nachází muzeum automobilů, ve kterém si můžete prohlédnout auta ze všech koutů Evropy. Převážně z padesátých a šedesátých let. Ve vesnici St. Pauls Bay, která leží nedaleko Qawry se nachází Kostel ohně svatého Pavla. Kostel pochází ze 17. Století.