Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mellieha

7. 6. 2011

Letovisko Mellieha je jedním z nejhezčích a nejnavštěvovanějších míst na Maltě. Je to velmi oblíbené turistické středisko. Nachází se zde pár hotelových komplexů, ale především mnoho menších rodinných penzionů a apartmánů. V letovisku Mellieha jsou krásné písečné pláže, které jsou nejlepší ze všech pláží na Maltě. Proto je také tato oblast spíše rušnější než klidnější. Nachází se zde i mnoho menších zátok s vlastními písečnými plážemi.

Doprava
V této oblasti bezvadně funguje autobusová doprava. A to hlavně díky tomu, že je toto letovisko tak oblíbené. Pro přepravování můžete využít i auto, které si můžete vypůjčit v jedné z půjčoven automobilů. Do mnoha míst se zde však dostanete také pěšky. Letiště se nachází přibližně 5 kilometrů od města Valleta.

Zajímavá místa
Velmi navštěvovaným místem je záliv Anchor. Ten leží asi dva kilometry od městečka Mellieha. Nad tímto zálivem se tyčí oblíbená turistická atrakce. Řeč je o vesnici Pepka Námořníka. Ta měla sloužit jako hlavní kulisy pro hraný film. Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Ghadira. Ghadira je první maltskou chráněnou rezervací.