Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marfa

7. 6. 2011

Marfa je poloostrov, který se nachází na severu ostrova Marfa. Leží nedaleko oblíbeného turistického letoviska Mellieha. Marfa nabízí mnoho pěkných a klidných míst pro strávení příjemné dovolené. Na tomto poloostrově se nachází jedna z mále písečných pláží na Maltě a to konkrétně v zátokách Ramla Bay a Armier Bay. I přestože není Marfa mezi turisty tolik oblíbená jako jiná místa na Maltě, je jako stvořená pro klidnou rodinnou dovolenou.

Doprava
Nebližší letiště se nachází pět kilometrů od města Valleta a odtud se dá do různých míst dostat různými autobusy nebo automobily. Autobusy zde jezdí poměrně často. Na poloostrově nebo v blízkosti letiště je také mnoho půjčoven aut, ve kterých si můžete auto vypůjčit.

Zajímavá místa
Červená věž byla postavená v roce 1649 johanitskými rytíři a můžete ji vidět již při příjezdu na poloostrov Marfa. Věž je běžně otevřena pro veřejnost a naskýtá se z ní nádherný výhled na severní pobřeží Malty. Nejoblíbenějším místem na Marfě je Rajská pláž, kde je nádherná pláž a také několik barů.