Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bugibba

7. 6. 2011

Bugibba se nachází na poloostrově na okraji zátoky svatého Pavla. Bugibba bylo původně rybářské městečko. Dnes je však propojeno s vesničkou Qawra a tvoří tak atraktivní Maltské letovisko. Bugibba je dnes již městem plným hotelů, barů, restaurací a obchůdků se suvenýry. Městečko Bugibba má krásné malé uličky, ve kterých je plno překvapení. V létě je toto letovisko velice žádané a plné turistů, kteří se sem sjíždí z celého světa.

Doprava
Jako dopravu můžete využít leteckou dopravu. Letiště se nachází blízko města Valleta. Další možností dopravy v tomto letovisku je autobusová doprava. Autobusy zde jezdí poměrně často, tudíž se dostanete do všech možných částí Malty. Nejoblíbenější dopravou však zůstává automobilová doprava. Automobil nabízí k zapůjčení mnoho místních půjčoven aut.

Zajímavá místa
V Bugibbě se nachází zajímavé muzeum automobilů. K vidění jsou tu auta ze všech koutů Evropy. Za vidění stojí i Kostel ohně svatého Pavla ze 17. století nebo také Apoštolova kašna. Ve vodách této kašny byl pokřtěný první maltský křesťan.