Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letoviska

Příspěvky

Valleta

7. 6. 2011

Valleta je hlavní město ostrovního státu Malta. Město leží na východním pobřeží. Obklopují ho zálivy Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Valleta je sice malé městečko, najdeme tu však téměř vše, co k hlavnímu městu patří. Je zde mnoho nádherných zahrad a parků, krásných historických náměstí a mnoho paláců a dalších historických památek a muzeí, které rozhodně stojí za vidění.

 

St. Julians

7. 6. 2011

St. Julians je bývalá rybářská vesnička., se spoustou tradičních loděk Luzzu. St. Julians je jedno z nejvíce vzrušujících evropských destinací. Letovisko St. Julians se rozkládá severně od hlavního města Vallety a navazuje na letovisko Sliema. Je to rušnější místo, které je střediskem cestovního ruchu a nočního života. Je zde také mnoho restaurací, barů a diskoték. Nachází se zde také mnoho jazykových škol a studentských rezidencí. Také se zde nachází krásná písčitá pláž.

 

Sliema

7. 6. 2011

Letovisko Sliema je bývalou rybářskou vesnicí. Nyní je Sliema vyhledávanou turistickou destinací, kde se nachází mnoho památek a zajímavostí. Především však Sliema láká svými nádhernými plážemi. Pobřeží je však tvořené příkrými útesy, takže pro děti a neplavce to není moc vhodné. Velká část Sliemy leží v zátoce přímo proti osrtovu Manoel. Sliema je od hlavního města vzdálená pouhých 6 kilometrů.

 

Qawra

7. 6. 2011

Qawra je letovisko, které se nachází na poloostrově na okraji zátoky svatého Pavla. Qawra je bývalá rybářská vesnice, která tvoří jeden celek s další vesnicí Bugibba. Qawra je letovisko, které se stalo jedním z nejvyhledávanějších turistických center. V hlavní sezóně je to místo velice rušné, plné turistů z celého světa. Na pobřeží Qawry se nachází mnoho míst k pohodovému slunění i koupání. Pláže jsou tvořené kamenitými útesy, jsou zde uměle vytvořené plochy na slunění a vstupy do moře.

 

Mellieha

7. 6. 2011

Letovisko Mellieha je jedním z nejhezčích a nejnavštěvovanějších míst na Maltě. Je to velmi oblíbené turistické středisko. Nachází se zde pár hotelových komplexů, ale především mnoho menších rodinných penzionů a apartmánů. V letovisku Mellieha jsou krásné písečné pláže, které jsou nejlepší ze všech pláží na Maltě. Proto je také tato oblast spíše rušnější než klidnější. Nachází se zde i mnoho menších zátok s vlastními písečnými plážemi.

 

Marfa

7. 6. 2011

Marfa je poloostrov, který se nachází na severu ostrova Marfa. Leží nedaleko oblíbeného turistického letoviska Mellieha. Marfa nabízí mnoho pěkných a klidných míst pro strávení příjemné dovolené. Na tomto poloostrově se nachází jedna z mále písečných pláží na Maltě a to konkrétně v zátokách Ramla Bay a Armier Bay. I přestože není Marfa mezi turisty tolik oblíbená jako jiná místa na Maltě, je jako stvořená pro klidnou rodinnou dovolenou.

 

Gozo

7. 6. 2011

Gozo je druhým největším ostrovem v maltském souostroví. Jeho rozloha činí 67 km2. Je to nádherný ostrov, který nabízí kopcovitou krajinu, zelená údolí, drsná pobřeží nebo například dobytčí farmy. Gozo má typický zemědělský charakter. Je to velmi klidné letovisko, proto je pro rodinnou dovolenou jako stvořený. Díky velkému klidu zde získáte mnohem bližší kontakt s místní kulturou než všude jinde na Maltě.

 

Cirkewwa

7. 6. 2011

Cirkewwa je pobřežní město, které leží na nejsevernějším výběžku ostrova Malta. Nachází se zde jeden z nejdůležitějších přístavů na Maltě. Letovisko Cirkewwa je spíše klidnější letovisko. Můžete si zde užít klidnou rodinnou dovolenou, protože sem nejezdí tolik lidí, jako například do vyhlášené Sliemy. Nedaleko městečka Cirkewwa se nachází záliv Paradise Bay, který má nádhernou písečnou pláž obklopenou útesy.

 

Bugibba

7. 6. 2011

Bugibba se nachází na poloostrově na okraji zátoky svatého Pavla. Bugibba bylo původně rybářské městečko. Dnes je však propojeno s vesničkou Qawra a tvoří tak atraktivní Maltské letovisko. Bugibba je dnes již městem plným hotelů, barů, restaurací a obchůdků se suvenýry. Městečko Bugibba má krásné malé uličky, ve kterých je plno překvapení. V létě je toto letovisko velice žádané a plné turistů, kteří se sem sjíždí z celého světa.